kdy / kde / jak

Naše kurzy probíhají od května do října. Vaříme venku, v krásné přírodě poblíž Mníšku pod Brdy. Táborové ležení se rozprostírá na louce mezi dvěma potoky. Kolem se pasou koně a krávy. Nedaleký rybník nabízí osvěžení za horkých letních dní. Nejprve si společně projdeme průběh kurzu, řekneme si pár zásad a pustíme se do práce.

Termíny jednotlivých kurzů naleznete v sekci rezervace.

co potřebujete nutně vědět

 • Každý kurz je patřičně doplněn vínem v množství lahev na osobu a nealkem v neomezeném množství.

 • Abychom si zachovali auru tajemna a chránili soukromí našich hostů i hostitelů, dozvíte se místo konání až po potvrzené a zaplacené objednávce, a to e-mailem v pondělí v týdnen konání kurzu. Jedná se o privátní pozemek.

 • Cesta autem trvá z centra Prahy 25 minut. Případně můžete využít autobusových spojení, která jezdí každých 30 minut a to buď ze zastávky Na Knížecí, nebo ze Smíchovského nádraží. Z Mníšku vás pak čeká příjemná dvacetiminutová procházka.

 • Kurz začíná v 16:00, ale jeho konec je ve hvězdách. Každý je u nás vítán a může strávit noc v luxusním stanu s ložnicí od firmy Nordisk. Nocleh je vždy v ceně kurzu​je jen na každém z hostů zda možnost přespání využije.

 • Pokud se pro nocleh rozhodnete, zaškrtněte tuto možnost v rezervačním formuláři a nezapomeňte si vzít spacák. Karimatku nechte doma, všechny stany jsou vybavené 70 cm širokými, samonafukovacími matracemi Nordisk s integrovaným polštářem.

 • Rozloučit se s námi musíte nejpozději do 9:30 druhého dne.​​​ Opustit nás můžete i hned po kurzu, nebo kdykoliv během večera. Odvoz do Prahy vyjde zhruba na 500 czk, nebo můžete využít stejných autobusových linek, které jezdí až do půlnoci.

​​

 • Koupání je možné v rybníce za kopečkem, kam dojdete za pouhé 2 minuty. Nezapomeňte si tudíž plavky a rukávky. 

 • Na místě je k dipozici pramen vody a chemická toaleta.

 • Zaplacením objednávky souhlasíte se smluvními podmínkami.

nabídka kurzů 2020

Fuego x Mitrowicz

1. - 3. 5. 2020

Připojte se k nám první májový víkend na romantickém zámku Mitrowicz v jižních Čechách, kde slavnostně vykročíme do třetí sezóny  na kurzu, jaký tady ještě nebyl. Čekají vás dva dny a dvě noci nabité poznáním, inspirací, přírodou a klidem. Každý den se dvakrát sejdeme kolem ohně – na oběd a večeři, abychom si od základu vystrojili hostinu z těch nejlepších ingrediencí, kterou si vždy sníme v jiné části zámku.

Masožrouti

Ve světe veganů musí být místo pro i vás - masožrouty. Na tomto kurzu naleznete azyl a nemusíte se bát nečekaných útoků, ať už slovních nebo jiných. Zkrátka budete mezi svýma. Maso budeme jíst syrové, opečené, libové, tučné i nad ohněm zavěšené.

menu

Ručně krájený hovězí tatarák s majonézou z uzených paprik, křupavým chorizem a morkem

 

Petrželový salát se šalotkou

 

Picanha na litinovém tálu a salsa verde

Salát z pečených ředkviček s tymiánem a balsamicem

 

Zavěšená křepelka nadívaná citrónem a tymiánem

Brambory v popelu s máslem a pažitkou 

 

Kachní prsa s křupavou kůží

Salát ze spálených paprik s mátou

3 990 czk

Taste the Fuego

Váš nejoblíbenější kurz ve zcela nové podobě. Co se nemění je rozličnost jednotlivých chodů - ochutnáte vše od úžasného tuňáka, přes salát z ohně, drůběž, hovězí steak, plody moře, až po fantastický a na přípravu jednoduchý dezert. Pokud si nemůžete vybrat a chcete všechno, tak tohle je kurz právě pro vás. 

menu

Churrasco z tuňáka v citrusové krustě, grepová aioli, avokádo a spálený chleba 

 

Salát z řepy pečené v popelu s pomeranči, červenou cibulí a fetou 

 

Křupavé kuře smažené v podmáslí

Spálený salát Caesar 

 

Rib-eye steak, tygří kreveta a salsa Criolla 

 

Spálené ovoce se zakysanou smetanou a sušenkami 

4 390 czk

The Fuego Story

Jak již název naznačuje, každé jídlo v tomto originálním kurzu má svůj příběh. Jak ve spojení s Fuegem, tak i samo o sobě. Inspirací nám byly nejen dva roky kempování a vaření v české divočině, ale i památní hosté, které jsme v našem kempu za tu dobu přivítali, nebo food festivaly, jenž jsme s naším projektem navštívili.

 

Čekají vás jedinečná a do detailu promyšlená jídla, která nikde jinde nenajdete, protože Fuego je jen jedno.

menu

Kdyby ústřice byla opilý vegetarián 

 

Bulleit Gump Shrimp Co.

Veverka lesní 

 

Plačící jehně 

 

Čokoláda & voda 

4 890 czk

Mystery Fuego

Možná to bude kurz, možná půjde o servírovanou večeři. Možná se sejdeme u nás v kempu, nebo vás vezmeme na výlet na nějaké jiné výjimečné místo.

 

Čeká vás zkátka akce plná překvapení. Jedno je ale jisté, hladu a nudy se s námi bát nemusíte.

menu

5-6 chodů, které se dozvíte až na akci.

 

Jednou ochutnáte steak, jindy ryby, nebo mořské plody, vždy ale půjde o nejčerstvější inspiraci přímo z trhu. 

3 990 czk

Darujte Fuego zážitek

Vouchery se vystavují na hodnotu, nikoliv na konkrétní kurzy. Obdarovaní si pak sami vyberou kurz a termín, který se jim líbí nejvíce. Při objednávání voucheru uveďte následující informace:

 • Částku, kterou chcete darovat. Ideální je zvolit částku v hodnotě některého z kurzů, ale může být i nižší a obdarovaný rozdíl oproti rezervaci doplatí.

 • Jméno obdarovaného, abychom mohli voucher nadepsat.

 • A způsob doručení. Elektronicky k vytištění doma, nebo poštou (nezapomeňte připojit adresu, poštovné 100 czk).

* Voucher platí vždy jen pro danou sezónu, která je určena prvním čtyřčíslím kódu na voucheru. Neuplatněné vouchery stejně jako nevyčerpaný rozdíl v hodnotě voucheru oproti rezervaci v případě objednání levnějšího kurzu bez náhrady propadají.

obchodní podmínky