Časté dotazy.

 1. Pokud by vládní opatření narušila průběh naší sezóny tak o své peníze určitě nepřijdete. Již provedené rezervace budeme přesouvat na náhradní termíny dle možností a přání hostů. Nyní se všemi termíny počítáme tak, jak jsou uvedeny na webu. Jsme škola vaření, konající se pod širým nebem, nikoliv gastro provoz. Vztahují se na nás tedy primárně opatření ohledně shlukování lidí v přírodě.
 2. Náš kemp funguje od června do října. Termíny kurzů na rok 2023 jsou vypsané a rezervace otevřené.
 3. Kurzy pro veřejnost se konají v termínech vypsaných zde na webu. Soukromé akce pak pořádáme dle poptávky, a to pouze ve všední dny.
 4. Minimální počet hostů pro konání kurzu je 20 osob. Soukromé akce pořádáme od 15 osob. Pokud je účastníků méně, je nutné zaplatit za alespoň minimální počet hostů. Případný přeplatek se projeví v navýšení množství jídla a pití na osobu.
 5. Každý kurz je patřičně doplněn vínem (1 láhev na osobu) a pitnou vodou v neomezeném množství. Další alkohol najdete na baru za příplatek. 
 6. Abychom si zachovali auru tajemna a zároveň chránili soukromí našich hostů, dozvíte se místo konání až na základě potvrzené a zaplacené rezervace, a to e-mailem týden před konáním kurzu. Už nyní vám ale můžeme prozradit, že Fuego se nachází u Benešova, asi 45 minut jízdy autem z centra Prahy. 
 7. Kurzy začínají v 16:00 a trvají 4–5 hodin. Po kurzu, až do večerky, pokračuje volná zábava. Každý je u nás vítán a může strávit noc v připraveném podsadovém stanu s matrací 80 x 180 cm. Nocleh je vždy zdarma ke kurzu a ​je jen na každém z hostů, zda možnost přespání využije.
 8. Pokud se pro nocleh rozhodnete, zaškrtněte tuto možnost v rezervačním formuláři a nezapomeňte si vzít spacák, případně baterku.
 9. Rozloučit se s námi musíte nejpozději do 9:00 hod. druhého dne.​​​ Nás totiž čeká další kurz a spousta práce. Opustit nás můžete i hned po kurzu nebo kdykoliv během večera.
 10. Snídani podáváme pouze na soukromých akcích a za příplatek.
 11. Kemp je vybaven toaletou i umývárnou s vodou ze studny. 
 12. Zaplacením objednávky souhlasíte se smluvními podmínkami.
 1. Po příjezdu vás přivítá náš milý tým a nasměruje vás ke stanu. Budete mít čas se rozkoukat, vybalit si, dát si koktejl či cigaretu. 
 2. Kurz začne po příjezdu všech hostů, nejpozději však 30 minut po uvedeném čase.
 3. Při skleničce na uvítanou se dozvíte potřebné informace o konkrétním kurzu i fungování v kempu. Dostanete vytištěné receptury všech chodů a lektor vás detailně seznámí s celým menu. 
 4. Kurz zahájíme společným rozděláním ohně pomocí magneziového křesadla a smolného dřívka. Pokud vlastníte zálesácký nebo jiný praktický nůž, přivezte si ho s sebou.  
 5. Po rozdělání ohně začínáme s přípravami a vařením. Lektor vám vše vysvětlí, ukáže a zadá potřebné úkoly. Na přípravách se pracuje ve skupinkách, podobně jako v kuchyni, pod vedením šéfkuchaře. 
 6. Po každém chodu je dostatek času na konzumaci, nabrání sil a dostatečné zavlažení.
 7. Alkohol v kuchyni a při práci je povolen a podporován. Samozřejmě za předpokladu hladkého průběhu kurzu. 
 8. Po 4–5 hodinách kurz končí a pokračuje volná zábava, ať už u ohně, na baru, na louce či ve stanu. 
 9. Každý účastník má v ceně kurzu vodu, přípitek a degustaci vína, které bude v průběhu akce postupně rozléváno. Další alkoholické nápoje jsou k dispozici na baru za příplatek. 
 10. Po večerce je vyhlášena poslední objednávka a následně se zavírá bar. Tým odchází spát, zhasíná, ale pro noční ptáky zůstává k dispozici voda a základní vybavení.  
 1. Rozlišujeme 2 typy voucherů. Neadresný voucher na kurz a voucher na konkrétní kurz a termín.
 2. Neadresný voucher na kurz je vystaven na určitou hodnotu, lze jej tedy použít k úhradě ceny rezervace libovolného kurzu v neobsazeném termínu, nebo její části.
 3. Neadresný voucher na kurz je rovněž možné použít k úhradě soukromé akce. Přejete-li si voucher uplatnit tímto způsobem, upozorněte nás na to při zadávání poptávky.
 4. V případě, že je hodnota neadresného voucheru na kurz nižší než hodnota rezervace, nebo cenové kalkulace na soukromou akci, je pro potvrzení objednávky nutné rozdíl doplatit.
 5. Neadresný voucher na kurz je platný pouze na sezónu, pro kterou byl vydán. Voucher na sezonu 2023 je nutné uplatnit na kurzy, které se konají od června do října 2023. Po uplynutí posledního kurzu voucher propadá. Neuplatněné vouchery, stejně jako nevyčerpaný rozdíl v hodnotě voucheru v případě objednání levnějšího kurzu, bez náhrady propadají.
 6. Neadresný voucher na kurz lze vrátit do 14 dnů, ale nelze jej směnit zpět za peníze.
 7. Neadresný voucher na kurz lze uplatnit pouze jednou. Pečlivě ho proto uschovejte a unikátní kód nesdílejte s nikým jiným, než s námi a námi pověřenými osobami. Za zneužití či ztrátu voucheru neneseme odpovědnost.
 8. Po uplatnění neadresného voucheru se na změnu/zrušení rezervace vztahují všeobecné obchodní podmínky uvedené na webu www.campfuego.cz/terms.
 9. Voucher na konkrétní kurz a termín zakoupíte prostřednictvím rezervačního formuláře.
 10. Voucher na konkrétní kurz a termín je pouze dokladem o uskutečněné rezervaci. Na její změnu/zrušení se vztahují všeobecné obchodní podmínky uvedené na webu www.campfuego.cz/terms.
 1. Na kurz se dostavte přesně ve stanovený čas. Před jeho zahájením probíhají náročné přípravy a kemp je pro hosty uzavřený.
 2. V kempu se chovejte slušně k přírodě i k lidem. 
 3. Při výkladu lektora dávejte pozor a v případě nezájmu o dané téma nerušte prosím ostatní hosty, kteří se chtějí něco nového naučit.
 4. Vaření je dobrovolné, pokud chcete jen popíjet a posedávat, můžete. Zajistěte si však, aby vám některý z kolegů nachystal veškerou přípravu k servírování. 
 5. Neprozkoumávejte soukromé pozemky v okolí, naše sklady, cizí stany, ani bagáž ostatních hostů. 
 6. Dávejte pozor na zdraví své i ostatních kurzistů. 
 7. Tým Fuego vám zajistí veškerý komfort v rámci zakoupeného kurzu. Pokud si přejete něco nad rámec, slušně se zeptejte. 
 8. Po skončení kurzu jste hosty u ohně na soukromém pozemku, nikoliv u sebe doma nebo v pronajaté zahrádce žižkovské hospody. 
 9. Při servírování jídel myslete i na ostatní. Porce jsou připravené s rezervou adekvátní počtu kurzistů a velikosti celého menu. 
 10. Dbejte pokynů týmu Fuego. Při opakovaném porušování pravidel a soustavném neslušném chování můžete být vykázáni z kempu. Tím zaniká jakýkoliv nárok na náhradu a odvolání.