Fuego na zámku Mitrowicz

Připojte se k nám první májový víkend na romantickém zámku Mitrowicz v jižních Čechách, kde slavnostně vykročíme do třetí sezóny kurzem, jaký tady ještě nebyl. Čekají vás dva dny a dvě noci nabité poznáním, inspirací, přírodou a klidem. Každý den se dvakrát sejdeme kolem ohně – na oběd a večeři, abychom si od základu vystrojili hostinu z těch nejlepších ingrediencí, kterou si vždy sníme v jiné části zámku.

 

Tento kurz je určen nadšencům a kuchařům všech úrovní, kteří milují jídlo a kulturu kolem něj. Naučíte se budování a kombinování chutí, vaření s ročními obdobími a okolím a ovládnete rozličné techniky vaření na otevřeném ohni.

 

Chceme vám přinést to nejlepší, co mohou Camp Fuego a Zámek Mitrowicz nabídnout. Proto se celý kurz ponese v duchu pomalého jídla a životního stylu. Spojíme výlety do okolí a praktické lekce se spoustou volného času k relaxaci v zámeckých zahradách, nebo odpočinku s knihou.

rozvrh

Pátek 1.5.

Hosté se sejdou na zámku Mitrowicz v 9:00 a ubytují se. Po welcome drinku zažehneme první oheň a připravíme si oběd. Následuje odpolední odpočinek a výprava do přilehlých lesů pro smolná dřívka, materiál na kuchařské náčiní a suroviny do cocktailů. Pak se pustíme do přípravy večeře, kterou doplní barmanský kurz pod vedením Bulleit Bourbon ambasadora Jaroslava Modlíka z pražského Anonymous baru. Večer zakončíme povídáním o whiskey, veselím a dobrým nočním odpočinkem.

Sobota 2.5.

Servírovaná snídaně. Dopolední odpočinek a příprava oběda. Odpolední aktivita – buď výlet do nedalekých sádek, na farmu, nebo lukostřelba. Příprava večeře. Degustace šampaňského Henri Giraud z oblasti klasifikované jako “Grand Cru” pod vedením sommeliéra Zdeňka Zajíce, který je zároveň ambasadorem koňaků Godet. Zájemci si po večeři budou moci dopřát i doutník PERDOMO.

 Posezení u ohně.

Neděle 3.5.

Rozlučkový brunch a odjezd hostů před 13:00.

menu

První oběd v zámeckém parku

 

- Tuňák v krustě z citrusů a rozmarýnu

- Přeštická kotleta s lanýžovou vinaigrette

- Spálený salát Caesar

 

První večeře v zámecké stodole

 

- Humr nad ohňem s pažitkovým máslem

- Zavěšená marinovaná francouzská kuřata

- Pomalu pečený celer nad ohněm

- Spálené sezonní ovoce se zakysanou smetanou

 

Druhý oběd na nádvoří

 

- Hovězí carpaccio a spálená rajčata

- Asado z lososa

- Brambory v popelu s česnekovou aioli

 

Druhá večeře v renesanční jídelně

 

- Ústřice a spálené okurky

- Holoubata na litině

- Salát z řepy a pražených lískových ořechů

- Tomahawk steak a salsa Roja

- Sladká dýně

kurz zahrnuje

Ubytování | Přestože zůstáváme věrni otevřenému ohni a kuchyni pod širým nebem, dopřejeme si pohodlí citlivě zrestaurovaného zámku z roku 1565 s neopakovatelným geniem loci. Zámek Mitrowicz se nachází na břehu řeky Lužnice v blízkosti Týna nad Vltavou a patří mezi památkově chráněné objekty. Hodnotné jsou především unikátní fresky v celém reprezentativním patře. Ve druhém patře se pak nachází moderně koncipované ubytování v bývalých soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz.​

 

Stravování a občerstvení | Servírované snídaně. Nealkoholické nápoje po celý den. Obědy a večeře formou kurzu. Vinné párování k obědu. Barmanský kurz a degustace šampaňského. Změna menu vyhrazena.

 

Zážitky | Návštěva sádek, nebo farmy. Lukostřelba.

 

Lekce vaření | Každý den prozkoumáme nové chutě, ingredience a techniky. Lekce se budou konat kolem otevřeného ohniště s důrazem na techniky vaření na otevřeném ohni, jako je grilování, pečení ve žhavém uhlí, pálení, asado, zavěšování a pomalé pečení nad ohněm. Pro některé z těchto technik si budeme muset vlastnoručně vyrobit konstrukce a náčiní.​

 

Vybavení | Na místě bude k dispozici veškeré potřebné vybavení. Hosté si mohou přivézt svou vlastní zástěru a kuchařské nože.

Foto a video výstupy | Na kurzu nás bude doprovázet profesionální fotograf a kameraman v jedné osobě, který bude dokumentovat naše dobrodružství. Zároveň bude připraven sdílet tipy a inspiraci s hosty, kteří si přivezou vlastní fotoaparát.

pojďte s námi hodovat,

učit se a prozkoumat toto kouzelné místo

Cena: 21 990 CZK na osobu včetně DPH.

(doprava vlastní)

–  partneři kurzu  –

Mitrowicz_logo_black.jpg
accountlogo.png

obchodní podmínky